Časté otázky

Jaká je nejmenší montážní výška od stávajícího stropu?

Nejmenší montážní výška při montáži na stěnové profily je 4 až 5 cm od nejnižšího bodu stropu (málokdy je původní strop v dokonalé rovině). Pokud se provádí montáž na stropní profily, je minimální výška 2 cm. Před montáží je dobré zvážit všechny aspekty montážní výšky jako je například použití typu osvětlení jak z hlediska rozměrů, tak z hlediska možnosti chlazení těles.

Co se stane při vytopení vodou?

PVC materiál, ze kterého je stropní fólie vyrobena, má nosnost až 100 kg na m2, takže v praxi je voda fólií zadržena a přivolaný technik fólii částečně demontuje, vodu odsaje a provede opětovnou montáž.

Jak je to s prodyšností napínaných stropů?

Napínané stropy jsou vyrobeny z PVC a tudíž neprodyšné. Pokud je přesto potřebné proudění vzduchu v prostoru nad stopem, je možné fólii osadit libovolným počtem větracích mřížek.

Co když se strop i přes jeho vysokou pevnost mechanicky poškodí (například ostrým předmětem)?

Je několik způsobů řešení. Záleží na tom, na jakém místě a v jakém rozsahu k poškození došlo. Blízko stěny lze opravu provést seříznutím, slepením a zatažením do lišty, uprostřed nebo jinde v prostoru je možné dodatečně instalovat světelné těleso nebo mřížku odvětrání. Poslední možností zůstává výroba a instalace nové fólie.

Co to znamená, že jsou stropní fólie certifikované?

Všechny fólie, které naše firma používá, jsou testované a splňují normy z hlediska požární ochrany, hygieny a ochrany zdraví. Na trhu se bohužel objevují, většinou velice levné fólie, které však tyto normy nesplňují, a mohou tak být nebezpečné.

Jaká jsou do napínaných stropů vhodná světla?

V podstatě se dá říct, že je  možné použít jakékoliv LED světlo určené do podhledu, s maximálním výkonem do 35 W. Vzhledem k dnešním příznivým cenám, jejich nízké spotřebě a vysoké životnosti je použití LED akceptovatelné pro každého zákazníka. V naší nabídce najdete taká průsvitnou (translucentní) fólii, pomocí které, v kombinaci s LED páskem, lze vytvářet fascinující světelné efekty.

Klasická žárovková svítidla dosahují velmi vysokých teplot a pro použití k tomuto účelu jsou nevhodná (s výjimkou chlazených těles).

Je možné strop deinstalovat bez poškození (např. kvůli dodatečné instalaci osvětlení)?

Ano. Moderní manžetový systém uchycení fólie do lišt umožňuje deinstalaci a následnou instalaci bez poškození fólie.

Jsou napínané podhledy vhodné do sauny?

Ne. Stropní (i stěnové) fólie jsou určeny do místností s teplotou v rozpětí od 5°C do 70°C. Nicméně jelikož jsou odolné vlhku a sloučeninám chloru, jsou vhodné k použití nad bazény, do wellness, garáží, dílen, skladů, technických místností atd.

Jak je to s pohybem stropu při změně tlaku v místnosti?

Fólie je pružná a při změně tlaku v místnosti, například při prudkém otevření nebo zavření dveří či okna, je lehký pohyb normální. Není to nijak na závadu a nejedná se o nějaké dlouhodobé vibrace. Ty nevznikají ani při běžné reprodukci hudby.

Kdy je vhodné provést instalaci stropu při celkové rekonstrukci místností?

Při celkové rekonstrukci je vhodné stropy montovat co nejpozději, jelikož nevzniká nepořádek jako u ostatních činností rekonstrukce a zároveň se tím omezí možnost mechanického poškození stropu. Rozhodně je montáž nutné provést až po úpravě stěn (před finálním nátěrem).

Jak se stropy udržují?

Údržba je velice jednoduchá, stačí normální mop nebo vlhký hadr s mýdlovou vodou a dle potřeby strop otřít (dle našich zkušeností cca 1x za  rok, při běžném znečištění). Veškeré námi dodávané stropy mají antistatickou úpravu, takže nepřitahují prach.

Dotazy a objednávky


770 110 111

Volejte v pracovní dny od

8:00 do 17:00 hodfacebook


Instagram


Pinterest