Základní informace

Odpovědět
Uživatelský avatar
DrbyAdmin
Administrátor fóra
Příspěvky: 14
Registrován: pon 12. říj 2020 22:06:00

Základní informace

Příspěvek od DrbyAdmin »

Nabídka materiálů pro napínané stropy je poměrně široká. Zkusme si přiblížit některá fakta a zkušenosti. Existují výrobci, kteří se nacházejí na území Evropské unie i mimo ni. Materiály od těch evropských mají výhodu v tom, že jsou certifikovány pro použití ve veřejných prostorách, zdravotních ústavech, školách apod. Ty mimoevropské (vetšinou Čínské) tyto certifikáty nemají, nicméně převážně neobsahují zdraví škodlivé látky a jsou nehořlavé. Ovšem nejzajímavější je jejich široká barevná škála (cca 150 barevných odstínů), konstrukční šířka (až 500 cm) a nízká cena (až 10x nižší než evropské materiály).

Zde je souhrn těch nejvíce používaných, jejich vlastnosti, výhody a nevýhody.

Obrázek

MSD (Čína)

MSD Factory (Zhejiang MSD New material Co. Ltd.) je velký podnik se sídlem v Číně (provincie Haining, Zhejiang), založený v roce 2002. Společnost MSD vyrábí širokou škálu produktů: sítě, plachty, bannerové tkaniny, PVC fólie.
MSD je čínský výrobce prémiových a ekonomických filmů. Všechny výrobky jsou certifikovány. Díky vysoké kvalitě a rozumné ceně se stropy MSD staly nejpoužívanější na světě.

Webové stránky: www.zjmsd.com

Mezi čínskými výrobci PVC fólií si společnost MSD získala největší respekt. Fólii tohoto výrobce nyní instaluje drtivá většina velkých a seriózních společností po celém světě. K dispozici je v šířkách až 5 m, v různých barvách a strukturách.

Všechny fólie MSD jsou vhodné pro domácí instalace. Má třídu environmentální bezpečnosti A+, A a B. Fólie obsahují pouze bezpečné netoxické změkčovadlo DOTP. Neobsahuje křídu, fosfor, benzen, draslík, těžké kovy a jiné těkavé látky. Film MSD je bez výrazného zápachu, vodoodpudivý, odolný proti opotřebení, antibakteriální, protiplísňový.

Společnost MSD disponuje vlastní laboratoří, která umožňuje kontrolovat kvalitu výrobků a neustále zlepšovat fólie pro napínané stropy.

Závod MSD vyrábí 6 řad PVC fólií: nejoblíbenější jsou CLASSIC, PREMIUM a EVOLUTION.

Hlavní charakteristiky nejoblíbenějších filmů:
TŘÍDA ENVIRONMENTÁLNÍ BEZPEČNOSTI: CLASSIC - lepší „B“ (přijatelné pro obytné prostory); PREMIUM - vysoké "A" (nevypouští škodlivé těkavé látky ani při zahřátí na 70 stupňů); EVOLUTION - nejvyšší „A+“ (absolutně bezpečné).
Neobsahují: fosfor, benzen, draslík, těžké kovy a jiné těkavé korozivní látky.

- PLASTIKÁTOR: Při výrobě se používá netoxické bezpečnostní změkčovadlo Dioctyl Terephthalate (DOTP / DOTP). Toto změkčovadlo je šetrnější k životnímu prostředí než dioktylftalát (DOP / DOP) a jiné ftaláty.
- ZÁPACH: Film MSD má minimální zápach. Je cítit jako PVC. Po napnutí stropu vůně rychle zmizí. Filmy ze série PREMIUM a EVOLUTION jsou hypoalergenní, vhodné pro lidi s astmatem nebo alergiemi.

- CELKOVÉ ZATÍŽENÍ: linka CLASSIC - 100 kg / m2, řada PREMIUM AND EVOLUTION - 120 kg / m2. Žádné filmy MSD neobsahují křídu, díky čemuž jsou silné a snadno se aplikují na jakýkoliv složitý tvar a dobře se roztahují. Křída činí film křehčím, film se může zlomit ve švu nebo jednoduše prasknout u samotné manžety.

- Tloušťka filmu: řada CLASSIC - lesk 0,18 mm, mat a satén - více než 0,20 mm; Řada PREMIUM - 0,18 - 0,21 mm - bílé a barevné filmy, 0,19 - 0,25 mm - texturované filmy; Řada EVOLUTION - 0,19 - 0,24 mm.

- BARVA: řada CLASSIC a řada EVOLUTION - pouze bílá; řada PREMIUM - bílá, barevná.

- ŠÍŘKA FÓLIE: až 5 m.

Dle zjištěných informací Německá značka Pongs aktivně investuje do MSD. Od roku 2012 vyrábí závod MSD 3,25 m široký film pro značku Pongs, který je poté certifikován v Německu.

Obrázek

Pongs (Německo)

PONGS Textil (PONGS TECHNICAL TEXTILES GMBH) je německá značka se širokou škálou produktů. Firma Pongs začínala na počátku 20. století jako továrna na tkaní. Na konci 60. let byl podnik kvůli změně ve vedení přepracován. Výsledkem je, že se společnost stala největším dodavatelem vysoce kvalitních materiálů pro výrobu napínacích stropů.

Webové stránky: www.pongs.com

Značka PONGS je nejoblíbenější mezi evropskými výrobci napínaných stropů. Používání PVC fólie ze závodu PONGS je však vzhledem k vyšší ceně výrazně nižší než používání čínské fólie.

Firma PONGS vyrábí své prvotřídní textilie Descor pod značkou D-PREMIUM pro textilní napínací stropy výhradně v továrně Mühltroff v Německu.

Stropy PONGS mají obrovský sortiment a vyrábějí se také pod značkami Mattfolie (saténové a matné textury), Lackfolie (lesklé textury) a Effektfolie (dekorativní nebo průsvitné, kovové, semišové, hedvábné, perleťové).

Descor D-PREMIUM, Lackfolie a Mattfolie tedy nejsou samostatné výrobní závody, ale produktová řada značky PONGS.

Německé stropy PONGS (Pongs) splňují všechny požadavky Evropské unie. Mají nejvyšší třídu ekologické bezpečnosti - A+ (absolutně bezpečné). Všechny produkty závodu PONGS jsou vysoce kvalitní, odolné, ekologické a přispívají ke zdravému vnitřnímu klimatu. To potvrzují četné certifikáty. Chemikálie vyhovují předpisům REACH, EN71-3, ROHS, GB / T 19001-2008 ISO 9001: 2008.

Filmy Pongs nevypouští toxické látky a je naprosto bezpečný i pro malé děti. Film je vhodný pro lidi s astmatem nebo alergiemi. Plátna jsou hypoalergenní. Výrobky jsou mrazuvzdorné, vyhovují normám požární bezpečnosti, třída spalování - B2 (málo hořlavá).

Závod vyrábí film o tloušťce 0,18 mm v rolích od 1,3 do 3,25 m.

Pongs Textil je dceřinou společností společnosti Pongs a zajišťuje výrobu a nepřetržitou dodávku inovativních produktů, které jsou na trhu neustále žádané. Má dvě továrny v Německu a jednu v Číně. Do roku 2007 měla PVC fólie Pongs maximální šířku 2 m. Od roku 2008 začal závod vyrábět filmy o šířce 2,7 m. Od roku 2012 začala společnost Pongs zadávat objednávky na výrobu filmů v Číně (zejména v závodě MSD) a aktivně investovat do společných projektů. Dnes jsou filmy o šířce až 2,7 m laserově značeny podél okraje plátna vyrobeného v Německu. Filmy o šířce větší než 2,7 a až 3,25 m nejsou označeny, ale mají všechny výhody německých produktů Pongs a v Německu procházejí přísnou certifikací.

Vodotěsnost umožňuje instalaci napínaných stropů v místnostech s vysokým indexem vlhkosti. Antistatické vlastnosti zaručují zachování reprezentativního vzhledu plátna. Přítomnost impregnace, s vyloučením výskytu plísní na povrchu v budoucnu. Funkce odhlučnění.

Stropy German Pongs obsahují retardéry hoření - látky, které zabraňují hoření materiálu. Materiál je nehořlavý a neprodukuje toxický černý kouř. Vzhledem k obsahu retardérů hoření může být po instalaci látky Pongs v místnosti cítit specifický zápach, který do týdne zmizí.

Pongová fólie v rolích je označena každých 250 cm podél okraje vnitřní strany fólie, označení stropu tvoří logo PONGS s kódem produktu. Nelze jej žádným způsobem padělat, například vytisknout nebo vyrobit razítko. Ve výrobě je vypálen laserem a speciálním inkoustem v době výroby a to vše je udržováno v nejpřísnějším utajení.

Vezměte prosím na vědomí, že ne každá šířka má toto označení, je přítomna pouze v bílé matné a saténové struktuře Pongs se šířkou role 2,7 má barevné (ale ne všechny barvy): 1,3 m, 1,8 m, 2 má 2,7 m. Šířka 3,25 m ji nemá. Ve většině případů jsou značky skryty za manžetou, aby se zabránilo jejich viditelnosti po instalaci stropu.

Obrázek

Clipso (Francie-Švýcarsko)

CLIPSO je přední švýcarská společnost pro výrobu nejkvalitnějších strečových stropů. Bylo to CLIPSO Švýcarsko, které nejprve vyvinulo a patentovalo speciální polyesterovou tkaninu CLIPSO a přizpůsobilo ji pro instalaci nejen na stropy, ale i na stěny. Šířka filmu se pohybuje od 155 do 510 cm.
Kancelář společnosti se nachází ve Švýcarsku a fólie CLIPSO pro napínané stropy se vyrábějí v továrně ve Francii v souladu s normou ISO 9001, všechny výrobky jsou certifikovány, neobsahují karcinogeny a těkavé organické sloučeniny.

Webové stránky: www.clipso.com

Tkanina CLIPSO je pletené polyesterové plátno impregnované polyuretanem. Tkanina je vyrobena z polyesteru, rovnoměrně impregnovaného speciální směsí obsahující polymer a barvivo. Polymer má elastomerní vlastnosti. Hlavním (základním) prvkem polymeru je polyurethan, který má polymerační vlastnosti a umožňuje vám vytvořit vysoce ekologický materiál s požadovanými mechanickými vlastnostmi.
Jedinou nevýhodou tkaninových stropů CLIPSO jsou vysoké náklady a nedostatek celé řady produktů od oficiálních prodejců, zpravidla je vždy k dispozici řada „standardních“ pláten a na vyžádání jsou k dispozici jiné typy stropů.
CLIPSO je výrobce studených stropních materiálů. Společnost CLIPSO, založená v roce 1997 panem Bernardem Gaysem, dnes sdružuje společnosti ve Švýcarsku, Francii, Rusku, USA, Indii a Velké Británii. Výroba se nachází ve městě Vieux-Tan ve francouzském Alsasku. Výrobní základna a laboratoř CLIPSO jsou vybaveny nejmodernějším vybavením, které umožňuje vyrábět produkt mimořádně vysoké kvality, zároveň postupně zlepšovat jeho vlastnosti a rozšiřovat škálu pláten. Modernizovaný systém kontroly kvality znemožňuje, aby se vady vyskytovaly v jakékoli fázi výroby.
Napínaný strop CLIPSO má širokou škálu dekorativních látek:
Standardní, barevné, akustické, lesklé, matné, průsvitné, antibakteriální, odolné proti nečistotám, odpuzující vodu.
Plátna značky CLIPSO mají 235g až 255g/m2, světlopropustné 200g/m2.
Nedávno začala firma CLIPSO vyrábět i výrazně levnější variantu tkaniny nazvanou DECORUM, s gramáží 205gr/m2 a v šířce 200 až 510 cm, bohužel zatím jen v bílé barvě.

Obrázek

RENOLIT (Německo)

RENOLIT je německým výrobcem napínaných stropů, dekorativních vinylových fólií a stěnových konstrukcí. Po zahájení činnosti v roce 1946 si výrobce udržuje vysokou kvalitu. Šířka fólie RENOLIT je maximálně 2 metry, a proto se fólie RENOLIT ve světě příliš nepoužívá. Dalším důvodem menší oblíbenosti je vyšší cena.
Webové stránky: www.renolit.com

Stretch stropy RENOLIT (Renolit) jsou dnes standardem německé kvality. Skupina společností, která vyrábí širokou škálu PVC a kompozitních materiálů, je zastoupena ve více než 20 zemích po celém světě, výrobní závody se kromě Německa nacházejí také v USA, Španělsku, Číně a dalších zemích.
Fólie RENOLIT z PVC se vyznačuje bohatou barevností a představuje všechny možné textury - od lesklé až po průsvitné. Aby se zajistila rovnoměrnost a pevnost, fólie se dodává v rolích 2 metry. Stropní fólie má evropské certifikáty kvality a prohlášení o shodě.
Skupina společností RENOLIT je mezinárodním lídrem ve výrobě vysoce kvalitních PVC fólií a souvisejících produktů pro technické aplikace. Nezávislý rodinný podnik, který nastavuje měřítka kvality a inovací již více než 60 let. Dnes má RENOLIT více než 30 výrobních závodů a prodejních společností s celkovým počtem přibližně 4 000 zaměstnanců.
Divize RENOLIT sdružují do svého portfolia širokou škálu aktivit - od fólií a povrchů až po designové prvky nebo těsnění pro téměř jakékoli průmyslové použití.
Aby neztratili pověst u svých zákazníků a klientů, jsou materiály RENOLIT vyráběny pomocí speciální technologie, která zcela eliminuje vady produktů. Díky speciálnímu systému kontroly kvality jsou ve výrobním procesu zcela vyloučeny všechny materiály, které nesplňují mezinárodní standardy kvality.
Aby se zlepšila kvalita výrobků, rozhodli se specialisté koncernu použít na stropy RENOLIT drahé přísady. Umožňují na výstupu získat vysoce kvalitní PVC fólii, která je vysoce kvalitní, stejně jako zvýšená pevnost a trvanlivost. Zakoupením těchto stropů si kupující zajistí, že dostává prvotřídní produkty.

Obrázek

NEWMAT (Francie)

Od roku 1986 nabízí strečové stropní systémy NEWMAT architektonickým, designovým, akustickým a osvětlovacím komunitám jedním z nejkreativnějších a technicky nejpokročilejších stropních řešení na trhu.
Webové stránky: www.newmat.com

Fólie NEWMAT jsou pružný materiál z PVC, šířka fólie je 130 až 200 cm. U aplikací větších rozměrů je nutné svařit fólii nebo použít konstrukční spojovací profil. Membrány lze vybrat podle vašich potřeb.
NEWMAT Classic - Klasickě - pro běžné použití
NEWMAT Acoustic - Akustické - použití v kinech, sálech, konferenčních místnostech apod.
NEWMAT BioPruf - Antibakteriální - použití v ordinacích, salónech apod.
NEWMAT Graphic - Speciální řada určená pro potisk.
Nevýhodou materiálů od firmy NEWMAT je jejich poměrně vysoká cena a konstrukční šířka do 200 cm.

Odpovědět