Napínané stropy - Nejčastější chyby

Odpovědět
Uživatelský avatar
DrbyAdmin
Administrátor fóra
Příspěvky: 14
Registrován: pon 12. říj 2020 22:06:00

Napínané stropy - Nejčastější chyby

Příspěvek od DrbyAdmin »

• Přehřátí fólie - může způsobit estetické vady povrchu fólie nebo dokonce její defekty v podobě perforace. Proto je nutné prohřívat místnost rovnoměrně a teplomet nepřibližovat méně než na jeden metr k fólii.

• Vrásky a záhyby na fólii - Příčinou může být například nepřesné zaměření stropu, špatný postup montáže (nerovnoměrné uchycování v profilech) nebo nerovnoměrné zahřátí fólie.

• Nerovnoměrná vzdálenost od zdi - Když se nedodrží maximální vzdálenost (15 cm) rozestupu šroubů při uchycování profilu nebo když některý ze šroubů není uchycen pevně, dochází k této nepříjemné chybě, kterou lze vyřešit pouze demontáží fólie a kvalitním přichycením profilu.

• Poškození rozvodu - Před osazením profilů je nutné prověřit umístění elektrického, vodovodního či plynového rozvodu a místům, kde se tyto rozvody kříží s profily se vyvarovat při vrtání děr.

• Deformace nebo změna barvy okolo svítidel - Při instalaci svítidel je potřeba dodržet stanovený technologický postup s použitím termopodložek, které pomáhají držet tvar fólie a zároveň fungují jako tepelná izolace mezi svítidlem a fólií. Maximální výkon použitých žárovek by měl být 35W!!! To by v dnešní době při použití LED svítidel neměl být problém.

Odpovědět