Typy materiálů (fólií) a jejich použití

Odpovědět
Uživatelský avatar
DrbyAdmin
Administrátor fóra
Příspěvky: 14
Registrován: pon 12. říj 2020 22:06:00

Typy materiálů (fólií) a jejich použití

Příspěvek od DrbyAdmin »

Jako krycí nebo také pohledové materiály jsou používány v zásadě dva typy.
  • Textilní - jsou většinou vyrobeny z polyesterové tkaniny a opatřeny polyuretanovým povlakem. Jejich výhodou je montáž za studena, větší pevnost a šířka (vyrábí se až 600 cm). Nevýhodou je vyšší cena a omezená nabídka barev a textur.
  • PVC - na výrobu se používá měkčený polyvinylchlorid, proto se někdy fóliím říká vinylové. Kvalita u PVC fólií je různá, liší se především použitými surovinami jako především typem změkčovadla (DOTP je netoxické, šetrnější k životnímu prostředí nebo DOP, používané u levných výrobců ) či obsahem křídy, která činí fólii křehčí. Výhodou PVC je nízká cena, velký výběr z barev a povrchů
Jelikož používání textilních materiálů je minimální, budeme se dále věnovat pouze PVC fóliím.

Základní dělení PVC materiálů:

Obrázek

Lesklé stropy
Mají povrch opatřený lakem a tím poskytují vysokou odrazivost. Při použití těchto fólií se dosahuje dokonalého moderního vzhledu, kterého lze jinou technologií dosáhnout jen velmi obtížně a za nesrovnatelně vyšší cenu.
Obrázek

Matné stropy
Na rozdíl od lesklých neodrážejí obraz a vytvářejí dojem jednolité malířské malby na sádrokartonovém stropu
Obrázek

Saténové stropy
Vzhledem jsou podobné matným, ale díky dokonalejší konstrukci disponují vyšším jasem.
Obrázek

Průsvitné a průhledné (translucentní) stropy
Používají se především k dosažení dokonalých světelných efektů. Ostré světlo je příjemně rozptýleno a to umožňuje modelování originálního a neobvyklého designu stropu.
Obrázek

Baktericidní a fungicidní stropy
Zvyšují ochranu proti plísním a bakteriím, které se mohou v místnosti vytvářet. Fólie je impregnována speciální látkou, která je neškodná lidskému zdraví, a která zůstává aktivní po celou dobu její životnosti. Využití je především v prostorách institucionální zdravotní péče, ať už ve zdravotních střediscích, nemocnicích, kosmetických a masážních salonech, stejně jako ve školách, školkách i budovách, kde je stále zvýšená vlhkost, jako jsou sauny a bazény.
Obrázek

Stropy s potiskem
Napínané stropy s fotografickým potiskem umožňují vytvářet velmi elegantní a exkluzivní obrazy na stropě. Obrazy lze zvolit buď z katalogu nebo si je nechat natisknout z vlastních návrhů.
Obrázek

3D
Pomocí zakřivených profilů je možné vytvořit struktury, které umožňují instalovat impozantní trojrozměrné stropy.
Obrázek

Perforované stropy
Většinou jsou dvouvrstvé, kde je spodní vrstva opatřena otvory různých velikostí a tvarů a horní bývá celistvá a někdy různobarevná. V kombinaci se světelným systémem vytvářejí úchvatné efekty.
Obrázek

Akustické stropy
Vytvářejí skvělou zvukovou izolaci. Pomáhají chránit místnost před nechtěným šířením zvuku třeba v kinech nebo například před hlučnými sousedy.
Obrázek

Víceúrovňové stropy
Plastický vzhled je dosažen pomocí speciálních profilů, které v kombinaci s barevnými fóliemi nabízejí neomezené možnosti pro modelování stylu a designu stropů.
Obrázek

Plovoucí stropy
Jsou tvořeny speciální technikou, kde je fólie upevněná na unikátním profilu s LED páskem po obvodu. Svítidla jsou opatřena průsvitným krytem, který rozptyluje světlo tak, že stropy vytvářejí efekt "vznášení se" ve vzduchu.
Obrázek

Odpovědět